Jdi na obsah Jdi na menu
 


Absolventský koncert

28. 3. 2007

Absolventský koncert

Dne 23. dubna 2007 se v modlitebně Jednoty bratrské konal absolventský koncert Marie Čančíkové, studentky 5. ročníku pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, obor sbormistrovství a hudební výchova. Představily se na něm čtyři soubory: přípravný sbor Cvrčci, dětský pěvecký sbor Zpívající rybky, Sextet rodiny Čančíkovy a před půl rokem založený smíšený sbor Vodopád. Na klavír doprovázela Monika Chmelařová, na bicí Milan Včelák a průvodní slovo zaznělo z úst Hany Fejfarové. Všechny sbory zpívají pod záštitou občanského sdružení Fontána.

Repertoár sborů byl pestrý jak z pohledu chronologického, tak žánrového. Zazněla hudba renesance, Bachovo Preludium, Prokofjevovy Oratorní sbory, cyklus Hrátky se zvířátky od Milana Uherka, spirituály a mnoho dalších. Po přestávce vystoupil smíšený sbor se třemi skladbami z různých období. Jedním z mimořádných zážitků, přestože nám domácím posluchačům je těleso dobře známé a přece znovu a znovu strhující, bylo vystoupení Sextetu rodiny Čančíkovy. Svým výkonem, úpravami skladeb “šitými na míru” dědečkem Marie – Milanem Uherkem, zůstane rodinný sbor nezapomenutelnou vzpomínkou zvláště pro oba Mariiny profesory z UK. Shodně ocenili pečlivě, organizačně i dramaturgicky připravený koncert.

Obzvlášť pak velký je význam koncertu v širších souvislostech: I dnes jsou lidé ochotni chodit do pěveckého sboru, mají-li před sebou výraznou osobnost po profesní i lidské stránce. Sbor Vodopád, vzniklý právě za účelem vystoupení na absolventském koncertu, pokračuje dál a má dveře otevřené novým zpěvákům, jimž hudba přirostla k srdci.

Jménem všech účinkujících, ale troufám si říct i publika, děkuji Marii Čančíkové za vskutku jedinečný koncert svou atmosférou rodinné pohody a radosti. Ať se jí daří po celý život.

Dana Kašparová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář